Jović srušio Inter, Arsenal se uzdigao iz pepela, goleada u Pragu!

Izvor:Logo

Sinoć su odigrani revanš mečevi osmine finala Lige Evrope. Prvi mečevi obećali su zanimljive revanše, tako je i bilo.

Čelzi je opravdao ulogu favorita protiv Dinama iz Kijeva, pobedom od 5:0 u revanšu i ukupnim rezultatom 8:0 plasirao se u četvrtfinale. Krasnodar se našao nadomak prolaska u narednu fazu,   golom koji je Sulejmanov postigao u 85. minutu igre. Krasnodar je imao rezltat koji ga vodi dalje, ali je sve snove Rusa srušio Guedas koji je u trećem minutu nadoknade vremena, praktično u poslednjim momentima utakmice izjednačio na 1:1 i odveo Valensiju dalje. RB Salcburg je pobedio Napoli, ali to je bilo nedovoljno da se nadoknadi zaostatak iz prve utakmice. Modri su se svojski trudili da sačuvaju prednost iz prvog meča od 1:0, ali je Žonas uspeo da postigne pogodak i obezbedi produžetke za Benfiku. U produžecima Dinamo je potpuno ispao iz ritma i Benfika je sa još 2 gola prošla u četvrtfinale. Viljareal je sačuvao prednost iz prve utakmice protiv Zenita i pobedom od 2:1 našao se među 8 najboljih.

Luka Jović i mladi tim Ajntrahta uspeli su da na teškom gostovanju na Đuzepe Meaci pobede Inter upravo golom našeg reprezentativca u 5. minutu utakmice. Jović je u duelu dobio de Fraja, izašao sam ispred golmana Handanovića i lepim lobom od stative postigao pogodak, što je na kraju bilo dovolno za prolaz.

Arsenal se podigao iz pepela posle poraza od 3:1 od Rena, kada se činilo se da su Tobdžije na kolenima. U utakmici na Emirejtsu, Arsenal je već posle 15 minuta igre imao prednost od 2:0 i rezultat koji ga vodi dalje. Do kraja utakmice igrači Rena nisu uspeli da postignu pogodak, a tačku na utakmicu stavio je Obamejang golom u 72. minutu za rezultat 3:0.

Ubedljivo najzanimljiviji dvomeč odigran je izmedju Slavije iz Praga i Sevilje. U prvom meču u Španiji bilo je 2:2 čime je i najavljen zanimljiv revanš. Meč u glavnom gradu Češke sasvim je opravdao očekivanja. Slavija je povela u 14. minutu golom Ngđuija. Ben Jeder je izjednačio u 44. minutu. Na početku drugog poluvremena, u 46. minutu, Slavija je opet povela golom Součeka da bi El Hadadi izjednačio 8 minuta kasnije. Identičnim rezultatom kao u prvoj utakmici, 2:2, završen je regularni deo utakmice i otišlo se u produžetke. U 98. minutu Sevilja je povela golom Vaskeza kada se već činilo da će Spanci u četvrtfinale. Da ne bude tako potrudili su se Van Buren i Bendžamin Traore golovima 102. odnosno 119. minutu za Slaviju, čime su Česi izbacili petostrukog šampiona iz daljeg takmičenja.

Žreb za četvrtfinale, a ujedno i polufinale, je na programu danas 15. marta u Nionu sa početkom od 13 h.