Debi selektora Peruničića završen remijem!

Izvor:pixabay.com

Rukometaši Srbije su sinoć u Zrenjaninu, u prvoj fazi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, odigrali remi utakmicu (27:27) sa reprezentacijom Belgije.

Na prvi pogled se činilo kao da će Srbija odigrati rutinsku utakmicu, ali se ispostavilo da je ovo bila jedna veoma napeta i neizvesna utakmica za naše reprezentativce. Golovi su se nizali jedan za drugim sa obe strane, da bi na poluvremenu Srbija imala gol prednosti nad rivalom 15:14.

Drugo poluvreme je Srbiju odmaklo od rivala na tri razlike, ali se taj rezultat preokrenuo pet minuta pred kraj meča u korist Belgije 26:24. Kada je odsviran kraj, Srbija je uspela da izvuče nerešeno. Mnogo izgubljenih lopti, promašenih kontri kao i lakih odbrana koje su se provukle kroz ruke i noge naših golmana.

Najviše golova za našu reprezentaciju postigao je Lazar Kukić (6), a za reprezentaciju Belgije Keziora (7).

Na selektorskom mestu debitovao je Nenad Peruničić koji je nakon utakmice izjavio za Blic kako nema mesta nervozi i da iako nije zadovoljan rezultatom, idemo dalje i ne odustajemo.

-Nisam zadovoljan bodom, pogotovo poslednji gol koji je prošao kroz tri igrača. Ne mogu da kažem da smo loše stajali. Možda malo više očekivanja od golmana, negde i ta brzopletost da završimo utakmicu sa tri razlike. Prevelika želja, mač je sa dve oštrice, može da odvede u negativnost ili pozitivnost. Bili smo nervozni u nekim jasnim situacijama koje smo zakomplikovali. Novi smo, apsolutno verujem u ono što radimo i ono što želimo. Idemo dalje. Hvala ljudima na podršci.

Da se podsetimo, Srbija je u grupi sa Belgijom, Hrvatskom i Švajcarskom. Sledeći meč će naša reprezentacija igrati protiv reprezentacije Švajcarske, u nedelju u 13.15 časova u Cugu.