Arsenal u nok-daunu, goleada u Andaluziji, deža vi u Londonu.

Izvor:Youtube.com

Sinoć su odigrani prvi mečevi osmine finala u Ligi Evrope. Na 8 utakmica viđeno je 22 gola.

Zenit poražen je od Viljareala na svom stadionu 3:1 i očekuje ih težak zadatak u revanšu na Madrigalu. Dinamo je napravio podvig, pobedom nad Benfikom u Zagrebu 1:0.

Napoli je, moglo bi se reći, imao lak zadatak protiv RB Salcburga, jer su već posle 18 minuta igre imali 2:0, na kraju rezultat je bio 3:0. Petostruki osvajač ovog takmičenja odigrao je tešku utakmicu na svom stadionu protiv Slavije i sa rezultatom 2:2 idu na revanš u Prag gde ih očekuje težak meč ukoliko žele da prođu u narednu rundu imajući u vidu da Slavija ove sezone u Ligi Evrope kod kuće nema poraz niti primljen gol na 4 utakmice. Valensija je pobedila Krasnodar 2:1. Jedina utakmica završena bez golova bila je između „srpskog“ Frankfurta i Intera.

U Francuskoj Ren je priredio najveće iznenađenje kola pobedom nad Aresenalom od 3:1. Aresenal je poveo već u 3. minutu i činilo se da će Ren biti lak plen za Tobdžije. Međutim, u 41. minutu igrač Arsenala Papastatopulos dobija drugi žuti odnosno crveni karton i iz slobodnog udarca Buriže postiže pogodak za 1:1. U nastavku viđena su još dva gola u mreži Petera Čeha, prvi u 65. minutu autogolom Monrelala i u 88. golom Sara (koji će verovatno biti zvezda narednog prelaznog roka).

U Londonu Čelzi je rutinski pobedio Dinamo iz Kijeva rezultatom 3:0. Treći gol za Čelzi postigao je Vilijan iz slobodnog udarca. Zanimljiv detalj u vezi sa ovim golom je što je 2015. godine u utakmici između ove dve ekipe na istom stadionu, isti igrač postigao isti pogodak iz slobodnog udarca u isti ugao gola.

Revanši osmine finala su na programu sledećeg četvrtka.